Treaba sta in felul urmator: sunt multi in aceasta barca, a celor care joaca FIFA in lipsa de altceva. Multi au facut mutarea pentru ca licente, pentru ca e mai friendly, pt ca hype, toata lumea joaca FIFA, etc.

Si eu ma uit an de an la ce face PES, doar ca nu am asteptari mari. Asta ma vad scriind in fiecare an pe topicul dedicat. Se schimba doar cifrele din titlu, in rest, cam la fel. Toata lumea spera, dar cand vad produsul final, nu sunt extraordinar de incantati. Daca vrei o pauza de la ce inseamna FIFA online (script, momentum, copilasi cu toate cartile pokemoni colorate, grind pentru a-ti face o echipa decenta, etc), PES e acolo. Nu e perfect, dar e o schimbare.

Nu am zis ca e neaparat in regula sa ceara full price pe un joc nelicentiat cu totul (are licente pe anumite echipe, stadioane, UCL si Europa League), dar pana la urma cred ca este foarte important gameplay-ul, daca te face cu adevarat sa te simti bine jucandu-l. Faptul ca nu te frustreaza si ca joci un joc organic de fotbal.

Modarea contine si fetele jucatorilor, echipele cunoscute sunt facute printre primele. Ca timeframe, nu exista ceva specific, patch-urile apar constant pe parcursul anului. Probabil ca in primele saptamani sa vezi ceva progres. Poti juca online cu el.