M-am decis si eu zilele acestea sa-mi cumpar un volan impreuna cu un Playseat Challenge.
As avea nevoie de niste pareri legat de pretul "corect" la care se gasesc aceste produse cat si care ar fi alegerea optima.
Playseat Challenge la Altex a fost redus la 740. Acum e stoc epuizat insa asta e pretul cel mai mic la care s-a gasit pana acum in RO. Stau la bloc si spatiul este o problema. Nu imi permit sa las scaunul montat non stop in sufragerie. Ci il voi depozita dupa fiecare folosire. Avand in vedere aceste lucruri, consider Playseat Challenge produsul cel mai potrivit si dpdv al pretului dar si dpdv al spatiului ocupat.
Acum legat de volan. Am si PS4 si Xbox One. Din cate stiu nu exista un volan care sa mearga pe ambele. Ceea ce e cam nasol. Asa ca va trebui sa aleg. Gran Turismo sau Forza? Care merge mai ok pe volan? As tinde catre volan de PS4. Jocul pentru care mi-am luat PS3 in 2008 a fost GT Prologue.
Am citit diferite pareri despre G29 si T300. T300 este mai bun, tehnologie mai noua. Pedalele stock sunt insa mai bune la Logitech G29. Asa ca in categoria 10-12 milioane, ce ati alege intre aceste modele stock? Si preturile astea sunt ok? Adica 11 mil cat e G29 acum si 12 mil cat e T300? Sau sa mai astept reduceri? Adica a fost G29 sub 10 mil? Ca nu ma grabesc foarte tare.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk