Tocmai ce-am vazut si eu pe TV/youtube clipul celor de la IGN.
Ce pot sa zic este ca ce observasem acum ceva vreme ca raspuns la criticile aduse lui Destiny.. si anume ca s-a facut ceva damage control cu sintagme de genul "domne, Destiny e un hobby, ce nu intelegeti.." se pare ca zilele acestea se continua pe aceeasi linie (revenind la clipulet): "inlocuim serile de bere, de poker, de.. ce mai zicea baiatu' ala acolo, cu Destiny!".
Si imi scapa acum (dar nu ma mai uit inca o data), a fost folosita si expresia "forever". Ah ce este mai frumos decat o astfel de promisiune, facuta in mod evident unui (anume) tip de gamer/consumator..
Inteleg unde se bate.. e normal intr-o oarecare masura, mi-am "pierdut" si eu destul timp din viata jucandu-ma online, ma da, pana la urma, jocul e joc, zic.
Nu vreti voi sa ne lasati in pace sa ne petrecem serile libere, cum credem noi de cuviinta, ba cu bere, ba cu femeia, ba cu o carte.. ca, na, e timpul nostru, mai alternam si noi.
Voi lansati UN JOC, inainte de toate. Daca jocul e bun, se joaca, se cumpara, ca asta va arde pe voi de fapt.
Nici nu a iesit si deja batem campii cu gargara de genul. Au o strategie de marketing fina de tot baietii.. asa romantica

In mod amuzant/interesant e posibil sa fie si cu bataie lunga, ce vizeaza comunitatea WoW. Astfel incat, dupa atatia ani, s-ar putea ca "WoW-killer-ul" atotpreconizat si ce n-a mai venit de fapt niciodata, sa fie pana la urma tot un titlu de casa Activi$ion.
Iar faptul ca pe PC il trec prin battle.net, asta inseamna o deschidere la un player base imens.. deschidere catre o comunitate deja obisnuita cu acest.. stil de viata (n-au zis-o pe sleau). Nimic nu e intamplator in industria asta.

In sfarsit, ei sa fie sanatosi, si sa livreze ceva (mai) bun (a 2-a oara). Poate o fi cu mai mult noroc?, pentru cei ca mine cel putin.
Nu o sa intru in beta, astept impresii aici pe forum. Voi judeca oricum undeva in toamna cand sper sa am timp sa-l joc, nu sa-i fac altceva. UNUL din hobby-urile mele este gaming-ul, nu un joc anume.