^ Dupa umila mea parere, Unravel / Oddworld New & Tasty / Jotun luna viitoare. Ce sa vezi, am si cateva argumente!

1. Toate 3 au fost primite mai bine in general decat Just Cause 3, si sunt si mai ieftine.
2. Majoritatea oamenilor, daca vor sa joace un joc AAA, il cumpara cand apare sau in lunile urmatoare. Daca e cineva care nu a jucat JC3 pana acum, cel mai probabil nu l-a jucat deoarece nu a fost interesat de el.
2.2 Spre deosebire de AAA, sunt multe indies de care multi dintre noi nici macar nu am auzit, dar sunt foarte reusite (Furi si Hyper Light Drifter imi vin in minte).
3. Eu unul prefer sa nu cumpar jocuri digitale, nu imi place nici platforma PSN si nici faptul ca nu le pot vinde dupa ce le termin, iar jocurile indie nu prea apar in retail. Asta face PS Plus singura sursa avantajoasa din punctul meu de vedere pentru a obtine indies.
4. Cum am mai spus, aceste doua jocuri "rasarite" de care vorbesti sunt de fapt un singur joc + un DLC.
5. Exprimarea "nu sunt bune nici astea" nu isi are rostul, eu am fost foarte multumit de jocurile din ultimele luni, chiar mi-am exprimat aceasta apreciere si pe thread-ul asta.

Daca te uiti cu cateva pagini in urma, o sa vezi o situatie asemanatoare cand au dat Until Dawn: la noi pe forum cel putin, majoritatea nici nu ne-am atins de el, pentru ca deja l-am jucat la vremea lui. E foarte probabil sa se intample asta cu fiecare joc cunoscut, dar vechi, dat la Plus. Degeaba e un joc bun daca toata lumea l-a jucat deja. Nu ca Just Cause 3 ar fi un joc bun, totusi.