Single post: 100% Trophy & Achivements Completionists Thread

  1. #2501 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Mighty No. 9 - 100% [P]
    Multa lume spune ca jocul asta a fost o dezamagire, insa mie chiar mi-a placut. Sunt mare fan al jocurilor Megaman, si de la X8 incoace tot am asteptat o continuare, iar Mighty surprinde perfect gameplay-ul distinctiv al seriei, e unul dintre jocurile mele Megaman preferate.

    Lista de trofee e grea: cel mai greu a fost sa termin tot jocul fara sa pierd nicio viata (challenge 36), dar nu mi-e rusine nici cu trofeele pentru hyper difficulty, boss rush si speedrun. Sunt sigur ca daca nu as fi asteptat 10 ani sa apara jocul asta mi-as fi pierdut rabdarea inainte sa iau platina, dar in situatia actuala nu m-a deranjat deloc.
    ~30 de ore, dintre care cel putin jumatate doar pentru challenges, in special challenge 36

    Lords of The Fallen - 85% [P]
    Nu pot spune ca mi-a placut seria Souls, si nici Bloodborne, dar LoTF a fost pe gustul meu. In mare parte pentru ca poti pune pauza, spre deosebire de cei mentionati anterior.
    Jocul trebuie terminat de 3 ori pentru platina, insa e destul de scurt, mai ales daca stii ce ai de facut si ignori orice sidequest.
    ~15 ore pentru primul playtrough, unde am cautat fiecare coltisor secret + cate 3-4 ore pentru urmatoarele doua playtroughs
    Attached Images Attached Images capture.png capture2.png