Eu zic ca sunteti putin offtopic,cum a zis si sepet nu ne intereseaza ce cred unii sau altii,aici vorbim despre trophy...

Si totusi daca sunteti foarte curiosi,eu spre exemplu vad anumite trofee ca pe o provocare,in acelasi timp savurez si jocul.Si nu e vorba despre cum vrea sa arate unul altuia ce trofeu/achievement a dobandit...pur si simplu,eventual intre prieteni exista unele provocari.Si da,din punctul meu de vedere unele trofee arata skillurile unui jucator,imi amintesc ca preciza cineva ca nu e asa...Ba da e,cand tu ai incercat poate zile in sir sa faci o chestie si remarci ca altcineva a facut chestia respectiva intr-o o ora...Etc,exemplele pot continua...Bineinteles,nu vorbesc de anumite chestii tampite,imi amintesc ca era un achievement la Dead rising unde trebuia sa tii consola deschisa vreo 3 zile sa iei achievement ul,era cumva in timp real...Deci sunt si chestii extreme,nimic de zis.
In rest,nu zic ca nu cumpar un joc ca nu are trophy suport dar m-a dezamagit spre ex ca Fallout apare fara,atat...
Ne-am inteles zic eu...

Jocurile multiplatform vor aveam cam aceleasi,Bionic commando rearmed va primi un patch pt trophy si vor fi aceleasi cu cele de pe xbox.
Singurul care apare curand si stiu sigur ca va avea trofee exclusive va fi Saints row 2...am inteles ca Sony a insistat in legatura cu asta.Un singur joc,in rest nu stiu.