Presupun ca ati observat ca au inceput sa apara modificari pe site. Asta se intampla in mare parte datorita faptului ca am avut de ales intre a inchide CG-ul sau a "taia in carne vie" si a opri functiile care mananca resurse, astfel incat anul viitor sa putem muta totul de pe un server dedicat pe un pachet de hosting mai mic. Totodata va spun sincer ca site-ul va favoriza din ce in ce mai mult userii care sunt Premium/Trader sau VIP. Cui nu-i pasa ce se intampla cu CG-ul, poate trai si cu putin...

Momentan functiile taiate:
- Experience (vedem daca voi putea face o versiune light, doar pt. Premium members)
- Videos (good ridance - there is YouTube for that)
- Trafic ranking (stim unde ne aflam si fara ei)
- Custom avatars - disponibil doar pentru Premium/Trader/VIP members - aici din pacate au trebuit sterse toate cele cateva zeci de mii de avatars, prin urmare am rugamintea sa va setati din nou avatarul (valabil si pt. custom profilepics)
- Who's Online - disponibil doar pentru Premium/Trader/VIP members
- Top News - gone!

Momentan m-am axat pe minimizarea homepage-ului si pus accent mai mare pe posturi si chat decat pe news and stuff like that.
Va astept cu recomandari si idei.

To be continued!

---------- Post added 30-08-2017 at 08:45 ----------

Wallpaper-urile au devenit acum b&w. Din 2 motive: 1. salvam bandwith 2. nu-ti mai fura privirea atat de mult si te lasa sa faci focus mai bine pe content.