"Wonder Woman" un alt film pe care mi l-am stricat din trailere. Sau poate am avut eu asteptari prea mari dupa impresia buna facuta de Gal Gadot in "Batman v Superman". Sau poate "scandalurile zioniste" din jurul acesteia mi-au facut sa para relativ ipocrite scenele in care ea vorbea despre compasiune. In fine, este vorba despre film.. este unul decent, ce a prezentat intr-un mod bun "povestea" Wonder Woman.
Nota 6.5 de la mine.

"The Mummy".. nu prea am cuvinte pentru acest film, decat de blam. Nu are nicio treaba cu seria "Mumia", mult sub orice asteptari cu o poveste plictisitoare, presarata cu clisee stupide si cu o regie indoielnica. Oh si sa nu uit, zombalai sub apa! Dupa zombies pe motociclete (vezi nu stiu care Resident Evil) am ajuns sa vad si asa ceva! Personaj negativ total.. fad. Personaj pozitiv? total.. scremut.
Nota 4.5 pentru aceasta pierdere de timp (si ca tot am atins mai sus acest subiect, nu are legatura cu viata reala a protagonistului principal si ale sale nebunii scientologice, care ar fi putut, cumva, sa ma faca sa ma uit la film cu alti ochi).