ok....angry bogdanleica review incoming.


Partea de poveste e misto realizata. activitatile interesante. si pana aici
urmeaza partea de endgame care e stricata la destiny 2, de ce?
1. numai exista grimoare dupa care sa farmezi sa petreci mai mult timp in joc.
2. 50% din exotice au quest pe care il vezi pe harta.
3. numai exista questuri secrete.
4. numai exista ghost-uri dupa care sa alergi.
5. activitatile sunt degeaba dupa ce ai sarit de pragul de 265.
6. strike-urile sunt o pierdere de vreme, pentru ca dureaza mai putin sa faci un public event si iti iei acelasi reward.
7. drop rate marit fata de destiny 1 la exotice.
8. power-ul e stricat. deci teoretic pana la 265-270 cresti din orice dupa aia cresti doar din questuri/challenge-uri/nightfall unde scrie ca primesti powerfull gear, asta e teoretic, practic....e stricat....am facut al doilea titan mutat toate itemele de pe primul ca sa fac activitatile unde primesc powerfull gear....si unele iti dau mai mare unele nu...e total random....am 289 albastrele imi pica peste tot de 279, legendarele care le iau de pe la vendori 277....
9.daca in destiny farmai pentru o arma anume in destiny 2 toate armele au perkuri predefinite. asa ca odata ce ai luat arma aia asta a fost, eu dupa 3 zile de jucat pot sa zic ca numai am ce sa fac decat raid si trials pentru loot, care si alea dupa ce le fac de cateva ori, o sa am tot.
10. pvp-ul cu toate ca acuma e 4vs4 si trb sa gaseasca mai putin oameni....ai de asteptat destul de mult pana intri intr-un meci de pvp.
11. shaders, daca in destiny 1 erau permanente ale tale dupa ce la gaseai, aici numai e asa, pentru ca odata ce ai folosit pe un iteme dispare din inventar si trb sa il gasesti din nou (iar alea care arata bine le gasesti extra greu). iar pe langa asta acuma trebuie sa pui shade pe fiecare item nu iti pune pe toate itemele cum era pe destiny 1. (toate astea defapt sunt o masca ca sa te oblige sa dai cu cardul)
12. daca in destiny tot ce cumparai cu bani reali erau doar cosmetice in destiny 2 poti cumpara si moduri pentru arme si gear care te ajuta in gameplay (plus dupa power 280 poti schimba 3 moduri albastre pe unul mov la gunsmith, moduri care au iti adauga si 5 power la gear).


Din punctul meu de vedere jocul a fost mult prea tare simplificat.


pot sa zic ca mi-au placut povestea insa ca si hardcore destiny player sunt dezamagit de endgame, o sa ma apuc sa termin si celelalte 2 clase, fac platina la el si cred ca cam asta a fost.




clan HARD TO BE CREATIVE [H2BC] care vrea sa intre, 100% romani in el, lvl 2 clan (maxim cat se poate saptamana asta) toate reward-urile de clan deblocate, nightfall si crucible. sau ingame dati add bogdanleica pe psn si va dau invite eu.