Exact la fel cum noul gamepad pentru Xbox One scos de Razer costa $160 sau €180. E paritatea euro/dolar pentru europeni mai fraieri cred, pt. ca la urma urmei tot din China vin. Check it out: Razer's new Xbox One controller makes the Elite pad sound cheap • Eurogamer.net.

---------- Post added 14-09-2017 at 15:24 ----------

Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Pentru ca in US e 999$ fara taxe.
Da, insa ei au si state unde taxele sunt 0 (gen Oregon, Montana, Delaware, etc.). Oricum, chiar si cu taxe de 5% (cred ca asta e media), tot nu ajungi la pretul in EURO. Dar probabil luam in calcul TVA, taxe de transport, import/vama... si atunci ajungi pe-acolo. I don't know, poate cineva expert in astea stie mai bine ce si cum.

Oricum e mult ca pret. Si nu spun ca nu ar merita... oh nu! O spun pentru ca deja e prea mult pentru un telefon, inclusiv ca tehnologie. Serios acum, ce sa fac cu un smartphone mai rapid ca un laptop cu i5? Pe tableta mai inteleg, mai am un pic de productivitate... dar pe mobil?

Ma stiti pe mine, schimbam destul de des telefoanele. Acum am un iPhone 6S Plus, si sincer inca nu am un motiv pt. care sa ma plang. De obicei un telefon il schimb cand nu mai face fata, merge prost, nu mai exista update-uri pt. el, nu mai sunt compatibile aplicatiile. Dar, pe i6Plus cu iOS 11, i'm good!

Si da, personal regret ca Apple nu a reusit sa integreze Touch ID-ul in iPhone X. Daca faceau asta, probabil mai vindeam o bucata din rinichi si acum aveam preorder. Dar asa, sincer... nu ma coafeaza deloc Face ID-ul. M-am gandit la n situatii in care eu unul nu as putea folosi telefonul, pt. ca trebuie el sa-mi vada fata. I love my Touch ID!