Fan Star Wars, relativ rupt (sau mai degraba ferit in mod voit) de marketing-ul agasant de "tip can-can", am zis sa intru si eu putin sa vad totusi care e treaba cu Battlefront 2, odata cu acest beta.
N-am avut sperante prea mari ca acest joc va rupe gura.. hard disk-ului, dincolo de "intinderea" unei saptamani (predecesorul abia trecand de acest prag), dar as fi fost ipocrit sa nu spun ca mi-am dorit sa iasa ceva bun (mai ales ca acum pare a avea content!).
Este clar insa, inteleg destul de bine catre ce ne indreptam, iar eu nu vreau sa iau parte la asa ceva.
Intreg sistemul asta de loot-boxes, crates, ruleta, sau cum or vrea ei sa le mai numeasca, arunca intr-o cloaca ordinara jocuri cu un "core gameplay" bun. Prin urmare voi spune pas "reiteratiei". Pacat.

PS: ca tot sunt aici, cam acelasi lucru il pot spune si despre Shadow of Mordough chiar si despre Destiny 2 (n-as vrea sa nu apara si el aici, macar ca mentiune daca nu pe podium.. Activi$ion vegheaza, avem un plan pe 10 ani, niste linii pentru numarul 3 se pot trage de pe-acum, zic). Traiasca publisherii! Parere de rau pentru developeri!
Rusinos sa vezi astfel de tactici tip free to play/mobile games, aplicate unor francize indragite. Nu era de ajuns ca aveam nu stiu cate versiuni ale unui joc, acum mizeria asta. Good times!