Quote Originally Posted by MAGNUS2 View Post
si HDR nu o sa fie niciodata asa de bun pe un OLED, OLED oricat de bun este el in unele domenii, 1) nu e destul de luminos, 2) are burn in, burn in il descalifica din prima secunda pt mine, nu stau sa am grija de el ca de un bebelus

si sa fie clar un lucru, oricat de bune sunt OLEDURILE, nici-un OLED nu bate Sony Z9D care este LED
De unde le scoti astea?!
E cel mai bun la tine in casa probabil, vino te rog cu niste dovezi, sunt curios cine spune ca tv-ul ala e mai bun decat un oled.

Trebuie inteles odata pentru totdeauna, oled-ul nu are burn in, eventual are image retention, plasma are burn in, a fost tehnologia mea preferata pana la oled. Cu oled-ul nu mi-am batut capul si nici vorba de burn in, la plasma trebuia dupa 1-2 ore de joc sa fac pauza si sa las ecranul sa se curete, altfel riscam sa imi ramana impregnat definitiv hud-ul.

Inteleg ca sunteti frustrati, ca v-ati luat led si cautati motive sa il faceti mai bun decat e, dar incercati sa fiti obiectivi. E aiurea ca cineva neinformat sa citeasca toate aberatiile astea.