Quote Originally Posted by MAGNUS2 View Post
4)Z9D are 3D, OLED nu are
Cu asta ai spus totu si demostreaza unele lucruri. Cauta putin pe acel site magic (care intradevar este foarte bun) si vei vedea ca OLED cu 3D exista.

Am un LG B6 de 1 an deja si nu are nici-o urma de burn-in, defapt nici nu are asaceva. Acele teste ce prezinta Rtings intradevar is foarte bune, dar daca tu-mi zici mie ca tu vei face aceasi chestie cu TV-ul tau, atunci ar trebuii sal lasi in magazin la demo area. Plus ca Rtings au zis clar, image retention, o diferenta cat casa fata de burn-in.

Treaba cu brightnessu, am o intrebare foarte serioasa, ce bec ai in casa? E ceva de genu? https://tachyonlight.com/ro/product/...-flood-lights/
Daca nu, iti zic eu ca 718 cd/m^2 de brightness pentru seara si dimineata iti ajunge (asta daca nu ai TVu scos pe balcon sau sa deie soarele toata ziua in el, ce-a ce eu nu as lasa sa bata in TV), si daca e sa te uiti cu TVu pe max brigthness seara nici nu e ok la vedere, mai ales cand tot farmec-ul la un TV 4K de 55" ar trebuii sa stai maxim la 2 metrii, daca nu, deja pierzi detalii.