Quote Originally Posted by AngelOfPain View Post
Ce experti sunt romanii, el vorbeste ).
Tu te dai expert fara dovezi, nu noi


Prietene, site-ul specificat de tine are la sectiunea best 4k ultrahd tv winner LG C7, un oled. Nu ma intereseaza teste in care lasi imaginea pe tv saptamani intregi, noi vorbim de chestii realiste, asa am vazut si lcd-uri cu burn in.
1) da, eu sunt expert si vorbesc din imaginatie... wait... no... tot ce am spus pana acum au fost informatii venite de pe siteuri experte, hmmm nu stiam ca eu lucrez la rtings, bine ca mi-ai zis
2) poti sa-mi dai un quote unde am zis eu ca LED este mai bun ca OLED? tot ce am zis e ca LED face unele lucruri mai bine ca un OLED, este mai luminos ceea ce rezulta intr-un HDR mai bun, ummm nu este asa? am mintit? care este problema? nu-mi mai puneti voi cuvinte in gura, eu nu am zis niciodata ca LED este mai bun overall ca un OLED, dar voi vorbiti ca si cum LED este la OLED ce Freeway Cola este la Coca Cola, ceea ce nu e adevarat, LED-urile au MULTE avantaje peste OLED
3) LED-urile NU AU burn in PERMANENT, un LED are maxim un image retention de cateva minute, dar ce are un OLED, este BURN IN PERMANENT, ceea ce rezulta din OLED in OGUNOI daca nu ai grija de el

Quote Originally Posted by 495 View Post
Arunca un ochi la ce se poate pe pc ACUM, ca sa iti dai seama ce o sa poata viitorul PS.

Un AA mai bun, 60+ fps, draw distance, texturi etc. Daca prinde VR-ul, si ala va arata mai bine.
foarte fals, consolele ps4/xb1 au introdus gramezi de inovatii pentru jocuri in general ce nu erau pe PC la timpul ala, CONSOLELE, dicteaza technologia de dezvoltare a jocurilor, MAJORITATEA jocurilor, sunt facute pe un PC pentru un PS4, nu sunt facute pe PC pentru PC, dupa primesc ele imbunatatiri, dar muca principala este creata in jurul consolei, de ex: Bethesda au zis ca nu vine un nou Skyrim generatia asta pt ca technologia nu este destul de dezvoltata inca, despre ce technologie crezi tu ca vorbesc ei? PC? tu crezi ca ei zic ca pc-uri cu 64gb ram, GTX TITAN PX 12 GB RAM, si monstruozitatile de intel cpus nu sunt destul pt un nou Skyrim? nu, ei asteapta console noi, pentru ca fie ca oamenii vor sa o spuna sau nu, consolele distrug marketul de PC cand vine vorba de jocuri AAA, ex: GTA 5, a vandud 70 de milioane pe console, 10 milioane pe PC, de ce crezi ca Red Dead Redemption 2 e facut pe un PS4, si nu e o versiune de PC day one?