Quote Originally Posted by GaDeAs View Post
Ai venit cu fapte despre rtings si "burn in", ce-a ce ei nici macar nu zic "burn in" niciunde
ummm
20/7 Burn-In Test
OLED vs LCD VA vs LCD IPS


poti sa dai tu cate articole vrei de nu stiu ce categorii, in topurile alea sunt luate in considerare motion blur, view angle, input lag, lucrurii care nu au nici-o treaba cu calitatea imaginii, eu am zis clar, LED e mai luminos ca un OLED, mult mai luminos, o calitate apreciata de multi oameni, ca imagine vs imagine, OLED castiga, nu zice nimeni ca nu, dar imagine + luminozitate vs imagine + luminozitate, LED castiga mereu, daca esti atent, eu cand zic de LED-uri ma refer la LED-urile Sony, pt ca ei au tehnologii avansate de backlight, procesor X1 HDR care sunt cele mai bune in domeniul lor, si din cauza asta pot concura cu OLEDuri, iar Sony Z9D este un TV LED foarte customizat de Sony, este un benchmark in industrie si nu este nici-un OLED care se apropie, toate astea sunt 100% FACTS pe care le poti gasii pe internet, eu nu mi-am dat niciodata opinia pe forum asta, toate postarile mele sunt 100% informatii de pe site-uri experte