Single post: Ce 4K TV puteti sa recomandati pentru PS4?

  1. #51 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Dupa ultima mea epxerienta eu nu as mai recomanda nici un televizor in afara de OLED. Precum ziceam intr'un post anterior pe aici, am prins un Samsung 49KS9002 la reducere de care am fost foarte nemultumit si pe care l-am returnat in secunda doi.

    Mi-a trebuit mie quantum dot, panou 10 biti, 4K, HDR si niti doar ca in loc sa fiu minunat am fost dezgustat. Cum l-am aprins cum am fost intimpinat de asa zisele blacklight bleeding, flashlighting, clouding. Toate astea foarte exagerate in HDR unde backlight si contrastul sunt pe maxim dar foarte vizibile si deranjanta si cu backlight dat jos sub 10.
    Nici o sansa sa te poti uita la un film si sa ai o experienta placuta de vizionare!!

    Detin un televizor mai vechi, tot un Samsung, model 40F6500 si acum imi dau seama ce treaba buna face, am fost tot timpul multumit de el dar acum il apreciez si mai mult si nu imi dau seama cum modele noi de televizoare sufera de probleme mai mari decat led-urile mai vechi. Eu unul nu ma asteptam la asa ceva, ma gandeam ca tehnologia si calitatea avanseaza dar se pare ca nu tot timpul e valabil lucrul asta.

    Am schimbat cateva mesaje si pareri cu userul @dinamovistul care s-a lovit si el de aceleasi probleme, el a returnat doua televizoare din motivele de care vorbeam mai sus.

    Sa fie problemele astea doar la noi in Europa de est? Suntem noi consumatorii de aici groapa de gunoi a produselor care au picat testele de calitate a standardelor din Europa de vest? Un televizor premium din serie high end pe care platesti o groaza de bani sa iti ofere asa probleme?

    Deci raman eu la frumosul meu vechi TV 1080p pana vor aparea si OLED-uri sub 55" si la un pret care sa nu-mi scuture prea tare nervii din buzunare.

    L.E. Am uitat ca am si poze, am atasat una sa va faceti o idee despre ce vorbesc, cam asa se vedea pe fundal negru cu becul stins
    Attached Images Attached Images dsc02263.jpg