Single post: iPhone X

  1. #43 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Man, nu stiu daca e corect spus la "absolut toate". De exemplu telefonul meu cu AMOLED inca il foloseste colegul meu, si de atatia ani nu are burn-in, si vorba aceea, cred ca are acelasi wallpaper de cand l-a pus. Nu am vazut la S7, S8 chestia asta... dar recunosc ca am citit de cazuri de genul. La TV-uri era problema (ca si la plasme) cu primele generatii... dar sincer n-am auzit pana acum de ideea "durata de viata a unui TV OLED este de 1-2 ani", mai ales cand sunt companii care iti ofera 5 ani garantie.

    Color shift-ul este mai mult sau mai putin vizibil, in functie de cum e dispus tile-ul (array-ul de LED-uri). Personal nu am testat un X, deci nu stiu daca e mai rau sau mai bine decat la generatia actuala pe S8.

    Iar la cat de usor se sparg, sa fim seriosi. Ar fi putut mari banda metalica de pe laterale astfel incat sa incastreze sticla din spate. Ar fi putut veni cu niste linii de "reinforcements" (unde puteau folosi de la kevlar pana la banalul plastic). Ar fi putut folosi orice alt design care sa-l faca mai solid. Dar nu au facut asta. Stii ca sunt fan Apple, dar doar cand vine vorba de produse bune. X-ul, imi pare rau sa o spun, e un produs prost gandit. Eu il consider un experiment, care sper sa esueze. Altfel la anul vom avea iPhone XI care va arata cam asa:
    Attached Images Attached Images iphone-xi.jpg