Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
E foarte dubioasa faza cu camera. Au marketat-o ca fiind 99% identica cu cea de iPhone 8 Plus, dar daca ne uitam pe comparatia de mai jos, vedem ca absolut totul este mai slab. Efectiv au luat aceiasi camera si au facut-o mai slaba, ca sa vanda mai bine X-u...
Sa-mi arati te rog unde au spus ca este 99% identica cu cea de iPhone 8 Plus, si imi fac mea culpa. Eu din cate stiu nu au spus niciodata ca sunt identice, doar ca specificatiile (ƒ/1.8 pe wide, ƒ/2.4 pe tele, 12Mpx) sunt la fel. Eu nu cred ca au acelasi senzor dar nici nu au zis vreodata ca e acelasi senzor.
Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Si da MonkY, daca dai cu el de pereti, orice telefon se sparge. Dar din ce am vazut in video-ul postat de mine (si singurul de pana acum de gen), la o utilizare/scapare normala, inclusiv de la ureche, direct pe ciment, nu se sparge.
Daca te uitai prin exemplele din pagina aceea, ai fi vazut ca n-a dat nimeni cu el de pereti, la majoritatea s-a spart de la inaltimea unui buzunar (80cm or so). De la inaltimea urechii, nu cred ca a scapat in vre-un test, poate doar in cel dat de tine (pe care recunosc ca nu l-am urmarit).

CNET (spart din prima, de la inaltimea buzunarului):



Altul - se sparge din prima, inaltime de aprox. 1m. Anyway, you get the point. Eu oricum folosesc back covers... dar poate acum intelege cineva de ce nu-mi place ideea de sticla. Sau cel putin sticla asta "ieftina" care odata sparta te costa cam jumatate din telefon... A nu se intelege gresit, si flagship-urile Samsung stau aproape la fel de prost la capitolul asta...



Scratch and bend test: