Quote Originally Posted by MonkY View Post
Cu microtranzactiile nu am nimic, atata timp cat nu ma impiedica sa ma bucur de joc, sau daca imi place, sa-l termin fara sa cheltui extra cash. Ba din contra, consider ca ajuta developerii/publisherii... si m-as bucura daca banii respectivi vor fi folositi pentru o continuare a jocului, free DLC's and stuff like that.
Primu a fost fain pentru ca sistemul Nemesis chiar avea sens, si ai avut mereu un orc preferat, si fiecare a fost unic, nici nu cred ca te-ai intalnit cu acelasi capitan mai mult de o data. Aici s-a vazut impactul cutiilor, numai ca a fost foarte bine deghizata in Nemesis system. Acuma capitanii nu mai au nici-un farmec, si la un moment dat nici macar nu iti mai pasa de ei si nu te atasezi din simplu fapt ca le castigi din cutii si poti sa ai si dubluri, asa isi pierd orice unicitate. Pe la final m-am inecat la mal, cum s-ar spune si nici nu l-am mai terminat pentru ca nu am mai avut motivatia necesara.
Iar treaba asta cu extra cash e de ras sincer. Studiourile astea oricum au o gramada de bani, numai ca ei vor si capra si varza. Iar aici ma refer, ori faci jocul free si atunci bagi cutii, sau season pass sa fie gratis si atunci platesti pentru joc si suporti cutiile, nu poti sa le ai pe toate sa platesti pe joc, pe season pass iar pe langa asta si microtranzactii, ca in felu asta adio industrie gaming si o jucati defapt la aparate cu story mode.

Iar le final, legat de review, eu i-as fi dat un 7 general, prea multe texturi stricate avea jocul, mai ales spre final.