Quote Originally Posted by Lotta View Post
Intr-adevar, pe olx trebuie sa ai rabdare .... si noroc! E abureala ca trebuie sa mearga la curier. E exact invers, vine el la vanzator. Daca tu esti de acord sa platesti cei 25 ron pt transport + plata jocului, nu vad dc ar fi probleme. Apropo de Infamous, vezi ca am vazut un anunt astazi, il vinde cu 40 ron. Este din Bucuresti, are bifat livrare cu verificare: https://goo.gl/fFpnwg. Sper sa iti fie de folos.
Cum nu vezi de ce ar fi probleme ?Iti spun eu, ca eu nu mai trimit in tara si daca nu vand, dar tot timpul am reusit sa vand personal doar ca dureaza mai mult, tot trimiti si cand ajunge la baiat incepe sa iti ceara sa lasi din pret ca daca nu, nu il mai cumpara,Sunt si cei de treaba sunt sigur, dar eu am patit de cateva ori, si cu un iMac am patit, cere reducere ca daca nu, nu il mai ia, asta pe cand a ajuns la el ca i-ai pus livrare cu verificare, ii ofer acea reducere, dupa 5 minute suna iar sa mai las din pret,moment in care sun curierul sa aduca coletul inapoi ca nu mai vand nimic.Si inca un exemplu, dupa ani in care nu am mai trimis in tara, aveam o tastatura de vanzare undeva la vreo 300 lei, atata tot a insistat baiatul ca pana la urma m-a convins sa ii trimit in tara, dupa ce fac pachetul, imi trimite mesaj ca imi poate oferi 250 lei ca nu are mai mult,asta dupa discutii de ore in care a fost totul ok ca pret si etc...