L-am terminat si eu, mult mai bun ca si ultimele cateva din serie dar mi-a lipsit un pic din puzzle-urile pe care le mai gaseai in seria Ezio si daca tin bine minte mai erau si tomb-urile alea unde iti trebuia putina indemanare la platforming, in Origins nu exista astea si nici misteru ala ce te tinea lipit de controler doar sa mai dezvaluiesti cate ceva din poveste.

Pentru mine AC a cam murit o data cu Desmond dar asta nu inseamna ca jocul nu e bun, are momentele lui si plusuri, unul ar fi sistemu de combat si upgrade putere arme. Mi-a luat circa 40 de ore sa-l termin, nu poti merge doar pe misiunile principale, trebuie sa urci in level facand si alte lucruri secundare altfel nu ai cum sa treci de inamici cu level mare in main quest.

Armele sunt faine, mai ales cele legendare, am avut un arsenal de am omorat mii de vietati. Harta e imensa si art work-ul super, foarte faine locatii. Is la level 38, mai fac cateva lucruri
si asta la vista baby.

Ce mi-a lipsit cel mai mult din joc este un wingsuit pentru o deplasare mai eficienta. Imagine a legendary wingusit fara atractie gravitationala!!!
Grafica e ok dar se vede clar ca a fost filmat cu un GoPro si nu cu echipament profesional iar in urmatorul joc din serie sper din sulfet sa il avem ca si protagonist pe bastardul lui Desmond la care in informatia genetica mostenita de la maicasa ii sta la baza ADN al stramosilor nostri care au trait pe Marte inaintea distrugerii planetei si a exodului lor spre Pamant, deci astea spuse sper ca actiunea sa aibe loc pe Marte si sa putem afla mai multe despre originea extraterestrilor si despre semenii lui Minerva.