Quote Originally Posted by solecon View Post
Nintendo is back and better than ever!
Se pare că nu asta cred și cei de la Media Galaxy... Am fost în weekend prin magazin și era un copil cu tatăl lui, vorbind cu un angajat de acolo despre Switch. Omul de la raft îi explica tatălui cum că Switch-ul e o consolă portabilă, lăsând să se înțeleagă că e doar portabilă. După care a urmat sfatul profesional că Nintendo este, citez, „în cădere liberă”... Inițial mă gândeam să intervin, să-i spun că se poate conecta și la televizor, că există deja destule jocuri (copilul întreba despre jocurile disponibile), chiar dacă la ei în magazin nu au mai nimic. Dar după aia am zis că nu are rost să mă enervez și am lăsat-o așa. La urma urmei, fiecare ar trebui să se informeze înainte de a merge să cumpere ceva, nu doar să-i întrebe pe cei din magazin.
Nu pot să înțeleg cum un magazin care are un sector specializat pe console și jocuri nu are mai nimic de la Nintendo, iar un magazin general, cum e Carrefour, are un raft întreg cu jocuri (am văzut și Monopoly, nici nu știam că există în format fizic), cu console și cu accesorii...
Dar asta e, ca la noi, la nimeni .