De BF chiar se pacalesc multi. Nu se pacalesc cei care stiu ce produs vor si stiu cu cat s-a vandut pana atunci. Din pacate, tind sa cred ca majoritatea se pacalesc de pseudo reucerile bagate de unele magazine, prin prisma faptului ca iti pot vinde un produs si mai scump de BF, decat costa in afara de BF (Pret BF: 1500, redus de la 2500 - Pret in afara BF 1400 sau 1500).
Da, sunt si reduceri cu adevarat, dar le cam numeri pe degete (aka. Xbox 600 ron, S7 1500, I7 etc.) Eu am luat espressorul de era la eMag cu 999, cica redus de la 2800. Pretul lui aseara inainte de BF era 1500 si a mai fost si 1300 cu alte ocazii. In jur de 300 de lei fiind reducerea reala, am zis ca e ok sa il iau.
Asteptam si de la AVStore sa imi faca o surpriza placuta, dar nu. Au avut de vreo 2 saptamani "BF cu asigurare". Daca luai ceva si era redus de BF, iti returnau diferenta de pret. Eu am luat sapt trecuta un Home Cinema la 4600 si am tot sperat ca il vor reduce. Au redus destul de la firma respectiva, mai putin cel cumparat de mine. Sunt sigur ca s-au uitat oamenii sa vada cati au cumparat si ce, sa fie siguri ca returneaza cat mai putini bani. Pana la urma nu prea aveam de unde il lua mai ieftin asa ca a fost riscul/speranta mea.