Single post: Ce ne-am cumparat azi - movies/tv series

  1. #815 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Din pacate 4K-urile sunt scumpe acum, mult mai ieftine comparativ cu alte tari, dar tot scumpe (undeva intre $10-12 cand sunt reduse, sau filme mai slabe si 25-35 pentru noile release-uri ex: Baywatch a fost 24.99 / Thor Ragnarok la preorder este 34.99 peste asta adaugi si taxe deci mai pui juma de dolar)

    Eu nu prea am rabdare sa astept, daca filmul apare pe iTunes .. il cumpar, nu astept 2-3 saptamani sa apara fizic, daca chiar imi doresc filmul in format fizic ex: Spiderman Homecoming, Guardians of the galaxy vol2, Dr Strange, Wonder woman, Star wars Rogue One .. etc ... il cumpar cand il prind la reducere (20-30% uneori si mai mult, se intampla cam 1 data la 2-3 luni).

    O sursa buna de filme (mai vechi / DVD dar nu numai) este Goodwill - care are pret standard 0.50 $ / disc

    De acolo am cumparat si casete video cu filmele copilariei

    1. colectia disney (am cam 150 casete in clamshell)
    2. colectia Star Wars
    3. Colectia Indiana Jones
    4. Die Hard trilogy

    Si altele

    Iubesc filmele anilor 80-90, posibil cea mai buna perioada, filme care personificau o viata buna, in sanul familiei americane intr-un mod inocent si naiv 16 Candles, Uncle Buck, Ferris Bueller's day off, Gremlins 1&2, Groundhog day, Back to the Future trilogy, Home Alone 1&2, Breakfast Club, Ghostbusters, License to drive, cele sub egida National Lampoon si multe altele.
    Attached Images Attached Images img_0249.jpg