Da si eu si un prieten aveam (el inca are ca i-a fost lene sa ma asculte si sa mai dea 2 clickuri sa isi faca precomanda si pe emag) precomenzi la MG facute inca din vara imediat dupa E3.
El a sunat si s-a lovit fix de acelasi lucru ca si tine. Si nici nu vor sa ii ofere un Scorpio edition in loc, desi s-a oferit sa plateasca diferenta de pret.

Cam asta este treaba cu industria gaming-ului la noi, in special in ceea ce priveste platforma Xbox, nu vreau sa intru in alte detalii pentru ca deja de 3 saptamani de cand s-a lansat Xbox One X si in Romania este tratat fix ca si un storcator de fructe fentez tangential un atac cerebral incarcand sa inteleg de ce la noi, daca esti iubitor de Xbox, ai parte ce acelasi tratament si de aceeasi ignoranta ca si un muc intins pe asfalt, inclusiv in mediile online unde niste litere nu costa nimic.

Vrem Xbox Live vrem sa fim recunoscuti dar nu face nimeni nimic. Trebuie sa ma zbat eu, cu petitii, cu scandaluri, cu jigniri, eu... un nimeni pe lume in spatele unei tastaturi, iar cei care chiar ar putea face diferenta in Romania se uita in directia Xbox, scuipa, inghit, si trec mai departe. Si nu ma refer aici la MediaGalaxy, ma refer la cei ce au posibilitatea de a fi vocali si sunt vizibili in industria gamingului din Romania.

Imi cer scuze pentru offtopic dar de cate ori intervine ceva in legatura cu impotenta legata de Xbox imi aduc aminte de toate relele, jignirile si toate situatiile prin care am trecut si trec incercand sa fac lumea sa inteleaga ca si banii mei sunt tot munciti si ca faptul ca iubesc Xbox-ul nu inseamna ca sunt un lepros ciudat.