Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
Ma ingrijoreaza ce citesc.
Mie mi s-a intamplat ca atunci cand eram in Assasins Creed Origins si am facut switch la ecranul de Game DVR sa vad niste poze, sa ramana blocata intr-un ecran alb 5 secunde, apoi a pierdut semnalul video de tot, si a revenit dupa 10 secunde, fara probleme ulterioare.

De atunci tot fac asta si nu s-a mai intamplat.

Eu cred ca este vorba despre switch-ul pe care console il face intre HDR si non-HDR screens, pentru ca in momentul in care intru in joc mie imi apare pt TV in dreapta sus HDR, iar cand ma duc spre exemplu in achievements sau Captures iese din modul HDR, apoi cand fac resume la joc iar apare si tot asa.

Nu cred ca este neaparat un defect fizic, cat anumite software tweaks pe care sper sa le rezolve ei intr-un update ulterior.
si eu tot lg am si am aceeasi problema
eram in fifa18 si am dat record si m-am dus sa vad clipul dupa ce l-a salvat.am restartat consola ca altfel aceea problema persista si in meniul consolei si cand intri in alt joc fie el hdr sau nu
am dat restart si am intrat in clipul 4k hdr si problema reapare.flickere ecranul cand ai imagine,cand ai ceva alb cu negru (gen nu e semnal la cablul tv) ca apoi sa piarda semnalul si sa revina si daca lasi asa trece mereu prin acelasi ciclu
solutia e restart consola si sa alegi 1080p sau 720p la capture game clips
la lg intra automat hdr si nici nu are optiune de a da turn on/off hdr prin meniul tv-ului sau cel putin eu n-am vazut asa ceva