Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
Eu am jocul si e super. Imi place la nebunie. As fi dat pe el si de 3 ori cat face in prezent.
Din cauza unora ca tine este industria jocurilor la pamant calitativ, fiindca esti dispus sa cumperi nu doar niste mediocritati, dar si sa sponsorizezi politica microtranzactiilor. Din cauza ta ajungem sa dam bani multi pe un joc cu continut incomplet si bani in plus pe DLC-uri pentru o experienta completa.

Mai vorbim peste o luna-doua, dupa ce trece febra Star Wars, sa vedem daca mai ai acelasi hype ca acum!
Sunt convins ca de vreme ce ai fi dispus sa platesti 180-240 euro pe el, jocul are o campanie SP cu rejucabilitate crescuta (adica sa-ti vina sa o termini de 10-20 de ori) si un multiplayer distractiv si captivant in care sa stai 10 ore pe zi sa te joci.


Desi inca sper ca trollezi si faci haz de necaz.


Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
Fenomenul e de business.
Business?
Sau Bisnita?



75 000 obiectivul ?

Pai, EA nu i-ar baga in seama nici macar daca ar fi 1 milion de semnatari....vorba lui Dragnea.



Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
Dar cand se lanseaza un film Star Wars pe Blu-Ray la pretul de 150 lei, nu mai face lumea atata garagata, ca asteapta sa-l ia de pe torenti moka. Ma intreb daca acest joc se putea lua de pe torenti si juca in multiplayer online, toata lumea era fericita?
Baiete, un omulestean de rand nu cumpara un film blu-ray la 150 lei cand poate vedea filmul la lansare in cinema 3D, unde un bilet pentru un adult costa 40 lei cu tot cu ochelari.



Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
Va convine pretul bine, nu va convine nu cumparati jocul si gata, nu e obligatoriu sa-l cumparati. Va puteti uita pe youtube la walkthrough-uri Star Wars BF 2 ca la un film la cinema.
?
Aici iti bati joc de noi.




Ma rog, tu bogatule sa fii fericit ca dai sute de euro pe un joc cu continut mediocru in timp ce eu , ala SARAC si muritor de foame, il voi putea juca la vara numai cu 4 euro lunar pe Origin Acces, bucurandu-ma de aceeasi experienta pentru care tu ai plati 180-240 euro.

Desi am impresia ca nu o sa rezist mai mult de 2-3 ore fiindca jocul in sine este o voma.

P.S. business inseamna sa cheltui cat mai IEFTIN si sa iesi cat mai PROFITABIL.
Exact ceea ce face EA cu voi care cumparati jocul la suprapret si cheltuiti bani suplimentari pe microtranzactii, de scoate profit de sute de milioane numai dupa ce au bagat in dezvoltarea jocului nici 50 milioane si restul bugetului pe publicitate.


Quote Originally Posted by AkF View Post
Sa nu mai coste 60€ ca acum 10 ani un joc mi se pare normal. Inflația a crescut, salariile angajaților nu au stat pe loc, totul s-a scumpit in general. Era logic si normal ca și Producătorii/ Publisherii de jocuri sa crească prețul. Problema este cum au făcut-o.

In loc sa ceara pe un joc 80e la toată lumea, au introdus acest sistem de plăti unde poți sa platesti o avere dacă te tine buzunarul.
Aiurea!

Sunt jucatori care au cheltuit 90 dolari pe joc pe microtranzacii si tot sunt nemultumiti in privinta progresiei si experientei.

Poate trebuia sa-i bage pret de 500 dolari! Sau 1000 dolari...ca mai sunt unii jucatori de MMO-uri dispusi sa dea si zeci de mii de euro lunar pe microtranzactiile unui joc, nu crezi?


Quote Originally Posted by Otman View Post
Personajul jucat de Leonardo DiCaprio e un geniu lup afacerist.
Producatorii de la EA nu sunt decat niste bisnitari gainari cu un IQ de 90 care fac afaceri pe stil dambovitean .
Chiar nu merita comparatia.