Quote Originally Posted by SYZYGY View Post
Inca un post marca Can Can in care Khan trebuie sa ia totu personal de parca l-a sechestrat publisheru' ca sa ii cumpere jocu. Parca si-a cumparat jocu cu banii tai si toata industria mai traieste o zi din cauza ca a cumparat el jocu'. Incredibil.

Nu ma plang de bani. Ma plang de trendul depravarii si declinului calitativ a industriei jocurilor si fiindca voi il perpetuati. Ca o sa ajunga tot mai multi sa adopte strategia lui SWBF2, moment in care eu ma las definitiv de jocuri cu mod multiplayer daca ajungem la pacanele si victorie bazata pe mita.

Practic, teleportam jegul de societate ca cea romaneasca in JOCURI, jocuri care ar trebui sa reprezinte un refugiu pentru cineva satul de viata reala si cotidiana.

In meciurile multiplayer din viitor, nu aia talentati vor fi in capul topurilor, ci aia mai bogati dispusi sa arunce banii pe continut premium si microtranzactii. S-a dus dracu si fair-play-ul deci.


Nu stiu ce varsta ai tu, dar eu am trait pe vremea cand microtranzactiile erau doar in MMO-uri proaste, cand in capul listelor, cei cu rank mai mare erau cei mai buni si competenti, nu cei mai bogati, cand totul era fair-play in multi, cand se lansau jocuri finisate la lansare, cand in loc de maruntisuri la suprapret numite DLC-uri se ofereau expansion-uri.