Pai macar de asta sa tina cont, de bani, ca doar de asta le pasa aparent. Atat de mult au reusit sa confiste lucrurile. Noi avem nevoie de ei, nu viceversa Good times!

O varianta ar fi sa puna prosopul pe tambal pana dupa lansarea filmului "The Last Jedi" (daca ar asculta de semnalele Disney).
Dar la cat de infatuati sunt si disperati, cred ca s-ar judeca si cu astia, si cu guverne, organisme de control, oricine le-ar atenta practic in calea bunastarii lor, a unui business model "de succes". Dupa cum s-a dovedit, nu au nicio problema in a arunca vina pe Disney.

Cand am spus ca nu au construit nimic bun in ultimii 4-5 ani, nu eram sarcastic. Au construit un lootbox model.
"Ghinion" ca nu a mers cu franciza Star Wars/Battlefront.
Ironia este ca nu prea au cum sa dea inapoi, sunt intr-o loc foarte delicat. Din ecuatie noi uitam investitorii si actionarii, astora li s-a servit pe tava succesul, grafice, date istorice, trenduri.. si BANI. Nu vor renunta asa usor (au declarat dealtfel asta, am postat mai sus, au batut saua sa priceapa caii).

PS: cu Disney nu este de jucat, si nici numele "Star Wars" nu este tocmai "Mulan". Oricum, in ritmul acesta viitorul SW BF este incert, si s-ar putea chiar sa fie pus deoparte o vreme. Si cine pierde iar? tot jucatorii. Speculez momentan (nu stim nici ce agreement are EA cu Disney), dar sunt foarte curios cum se vor desfasura lucrurile mai departe.
Faza amuzanta este ca internetul nu poate fi inchis de sarbatori (precum Piata Victoriei pentru "targ de Craciun", in detrimentul protestelor).