Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Cum sa folosesti serverele ca sa-ti muti jocurile de pe un Xbox pe altul ? Exista 2 posibilitati sa transferi de pe unu pe altu. Cu HDD extern sau prin cablu de retea locala, intre console.
Poate te referi la faptul ca le re-downloadeaza, dar nu are niciun sens acest lucru. Nu au vandut chiar zeci de milioane de console, toate odata, ca sa "crape" serverele.

Cam asta este viteza lor de download. Undeva la 20-25MBs. Comparand asta cu ce este la Sony, consider ca este chiar foarte ok.
Pai daca eu am tras cu 80mbps inseamna undeva la 10MBps. Exact asta ziceam , redownload-ul in perioada asta poate e mai aglomerat. N-am zis ca folosesc serverele sa-mi mut jocurile de pe cel vechi (stiu cele 2 proceduri le-am enumerat si eu mai sus).
Repet, au fost perioade cand am tras cu 200mbps (25MBps) , si acum trag la jumatate desi n-am schimbat nimic in retea , iar consola noua are tot placa de retea de 1gbps ca si cea veche. Ciudat..

---------- Post added 07-12-2017 at 10:54 ----------

Quote Originally Posted by Xeyow View Post
La faza cu citirea/scrierea sunt perfect de acord... sa fiu sincer nici nu prea imi pasa daca se downloadeaza in 2 ore sau in 6... same sh%t different cow. Referitor la mbps si mb/s da... ca sa scoti viteza reala de download, imparti acei mbps la 8. Tu tragi cu 20 de mb/s eu trag cu 10... dar totusi, ma intreb... de ce asa putin?

Laptopul meu trage pe cablu de aproape 25mb/s... si e un laptop vechi de prin 2011..

LE: daca si acum cand tragem cu 15-20 de mb/s ne plangem... dar cand trageam cu 124kb/s?
Pe laptop am o placa externa gigabit si trag cu 300mbps adica maxim cat am la abonament (37.5MBps). Eu totusi cred ca e de la serverele lor , altfel si pe laptop ar fi fost probleme cu viteza mica.