Quote Originally Posted by trickz View Post
Nu este un comentariu care sa ne faca cinste, cu sau fara PSD, cu sau fara proteste. Ai atacat-o urat, cu niste replici pe care nu i le-ai fi adresat unui barbat, doar pentru ca este o femeie.
L-as fi atacat pe Zoso, sa stii (si nu cred ca e femeie). Dar macar el a avut bunul simt sa faca un giveaway. Oricum faptul ca este femeie nu a oprit-o sa-mi stearga postul de pe Facebook (in care nu era nimic urat, ba poate chiar funny), si de acolo i-am zis adios. Sunt curios totusi la ce cuvinte te referi cand spui mai exact cand spui ca am atacat-o urat. Stii continutul textului care a fost sters de la ea de pe FB? Si care a reaparut subit dupa? Daca acela ti s-a parut urat, o sa-ti spun in private ce raspuns mi-au dat oamenii (unii chiar din grupul CG select de Whatsapp)...
Quote Originally Posted by trickz View Post
Degeaba ataci sau critici bloggerii, nu este vina lor ca sunt populari si nici nu au cerut sa primeasca acest "cadou".
Daca vrei, ne intalnim si la o bere (ca tot spuneai sa punem tara la cale) si o sa incerc sa-ti povestesc cu lux de amanunte cateva intamplari din viata unor PR-iste si bloggerite de pe la noi (nu uita ca totusi m-am ocupat de niste zeci de blog-uri de-a lungul timpului). Si poate atunci o sa intelegi ca unele nu doar cer, ci chiar cred ca li se cuvine. Plus, conteaza in ce grup esti, pe cine cunosti. N-are nici-o treaba cu profesionalismul, reach-ul sau alte aberatii. De cele mai multe ori, conteaza care a cazut mai frumos sub masa la ultima intalnire mondena...

No offense, eu n-o cunosc pe fata asta. Am incercat sa ma uit la 3-4 "riviuri" de-ale ei pe Facebook, mi-am dat seama ca este mult sub nivelul pe care il cautam eu si de atunci am ignorat-o total. O mai vedeam rar pe wall, cand practic vorbea in limbajul profitshare... Am si intrebat-o dealtfel la un moment dat daca vorbesc cu Georgiana persoana, sau Georgiana reclama... Si-a cerut scuze atunci, a spus ca a postat gresit, ca a incurcat conturile. Si cam atat a fost interactiunea noastra.

Scuze, nu credeam ca o sa fiu nevoit sa dau explicatii... dar nah, daca tot a inceput interogatoriul... i'm here!