Salut colegi, este prima mea interventie pe acest forum si asta "din cauza" unui Xbox one s pe care il detin, de fapt l-am luat fiului meu. Am câteva întrebări deoarece rasfoind multe pagini si informatii nu sunt in clar. Poate si vârsta...si lipsa de interes in domeniu pana acum.
Am înregistrat contul pe unul existent de Outlook, care a fost creat pe telefonul mobil Lumia 640 cu WP. Am înregistrat regiunea pe US.
Acum întrebările, si v-as fi foarte recunoscător dacă mi-ati răspunde in asa fel încât sa inteleg:
1. Jocurile cumpărate din magazin pe disc contin jocul in sine sau este doar licenta sa zicem asa, si jocul se descărca din magazin?
2. Se pot folosi jocuri cumpărate de la colegi si utilizate deja ? Daca da, pur si simplu se folosesc ca si cele noi ?
3. Ca sa nu fac risipa de bani pe 3-4 jocuri, exista posibilitatea unui abonament lunar in care sa poti juca single fara sa cumperi jocurile ? Daca da, jocurile se descărca pe consola ?
4. Fiind înregistrat pe regiunea US cum pot cumpăra fara sa am probleme , abonamentul lunar sau jocuri din magazin chiar si flyere sau cum s-or numi?
Deocamdată atât, merci pentru citire si multumesc pentru răspunsuri.