Uite cum se vede problema. Cumparat joc de baza + expansion. BF 1 din Altex, Season pass de pe PSN putin dupa. Cat au costat, cred ca stii si tu. Am primit bonusurile aferente. Am jucat 2 (DOUA) DLC-uri inainte de altii, ca sa zic asa, plus ce au mai scos pe langa, dar apoi toti au intrat pe fagasul normal, cand au putut sa isi cumpere separat DLC-urile. 2 din 4. Pentru ca restul nu au iesit inca, nu-i asa? Ei sunt in urma cu programul de lansare a DLC-urilor, comparativ cu BF3 si BF4.

La un an de la lansare, ei anunta un fel de GOTY edition la jumate din pretul platit de oameni la inceput. Si primesc absolut aceleasi bonusuri. Nu am nimic impotriva unui GOTY edition, dar asta ar avea mai mult sens atunci cand ai lansat absolut tot ce era de lansat si mai vrei sa faci niste cash-parai pe langa, aka undeva in 2018 primavara spre vara. Ii respecti si pe aia care au cumparat de la inceput, mai aduci si oameni noi. Dar doar dupa ce "you give back" celor care te-au sustinut de la inceput. Daca tie ti se pare OK, este parerea ta, o respect. Nu pot fi de acord.

Nu e vorba ca ar muri franciza in sine, BF 1 ar ajunge foarte nepopulat, mai ales ca aveau niste vise de preamarire cu el.