Nu cred ca are nimic hardware consola e posibil sa fie de la ultimul update si sa se fixeze intr-un update ulterior.

Daca nu, schimba-i cablul de alimentare, au fost multe cazuri cu X1X in care era cablul de alimentare de vina pentru freeze/crash/reset, aparent le-au facut din cingo.
Pune alt cablu si apoi baga consola direct in priza, in caz ca ai intre ea si perete un UPS.
Daca ai un UPS nu foarte puternic in care mai ai si altceva bagat (TV, Boxe etc) incearca sa faci bypass si la acel UPS.

Chiar sunt curios de rezultatul tau, incearca totusi sa faci tot ce ti-am zis mai sus si sa observi comportamentul. Eu cred ca va disparea.
Era de asteptat sa fie ceva probleme pe partea de alimentare din moment ce au indesat un PC High End intr-o cutie de tenisi.

Toata comunitatea s-a plans de power brick-ul ala de la One si de faptul ca era consola mare. Ca asta conta, cum arata consola la exterior si cat de mare e, sa incapa in microunde.

Sa poata neaparat 4K, nativ + 60fps, ca altfel e o consola de cacao, sa nu scoata zgomot daca se poate zero decibeli ca suntem o generatie de deranjati acustic, dar neaparat neaparat sa fie mica si sa nu mai aiba power brick-ul ala "ingrozitor".

Poftim am luat cu paine cu totii, n-are nici power brick, merge in 4K si e si mica (prea mica). Rezultatul indesarii unui PC high end intr-o cutie de tenisi... nu conteaza, important e ca e mica si ca nu mai are power brick.
Arghhh...