Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Dar tu vrei sa-mi spui mie ca intre a nu juca jocul deloc si a juca la 30fps cu controller ai alege prima varianta?
Dai ai dreptate ... asta ar fi valabil DACA ar exista deja o platforma disponibila ... mai dai 20€ pe joc si da-i la impuscat.
Dar in conditiile in care trebuiesc cheltuiti bani, si in conditiile in care un GTX1060 duce jocul lejer in 80+ frame-uri in FHD (cam 1000 lei un 1060-6GB sau 500 lei un GTX 1050 care iti ofera 60FPS constant in FHD, preturi pentru produse noi), eu m-as gandi serios la un gaming computer facut din bucati, refolosind ce mai e prin casa (inteleg ca sunt niste componente), vanzand restul si cumparand altele de pe piata SH.

Daca vrei sa joci "maine", atunci da, trebuie sa cumperi un xbox .. dar daca rezisti o saptamana sa cauti pe OLX si sa asamblezi, cred ca strict in cazul PUBG merita mai degraba un PC.

In rest, si eu joc pe PS4 cu cea mai mare placere. A fost singura platforma de gaming multi ani ... acum este doar platforma de exclusivitati .. deci vizitez si controller+TV din cand in cand.