Salut la toata lumea/toti userii
Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie , fiind primea postare si rog un admin sa imi mute postarea unde ar trebui , daca nu am postat corect

De doua zile sunt si eu ''proaspat posesor'' a unei astfel de console si as dori sa stiu/aflu cateva informatii de la voi , in speta :

1 - Am vazut pe net ca exista niste tastaturi care se pot conecta la controlerul consolei si nu stiu care ar fi modelul exact pentru controlerul acestei console
Si daca in cazul conectarii unei astfel de tastaturi la controlerul consolei se mai foloseste ( sau daca tastatura in cauza are ) receptorul propiu

2 - Am vazut to pe net ca pentru Xbox one exista un tv tuner ''dedicat'' si as dori sa stiu daca acesta e compatibil si cu acest model de consola
Am inteles ca trebuie configurat pe UK pentru a putea functiona , fiindca tara noastra in ''ochii microsoft'' e ......

3 - Aceste controlere sunt ''compatibile'' intre console , adica un controler de Xbox 360/One ar fi ''compatibil'' cu acest model sau sunt numai ''dedicate'' modelului respectiv

Pentru inceput doar aceste trei chestii , urmand sa ma mai ''documentez'' in limita timpului liber si despre cele doua conturi ''PASS'' si "LIVE''
M-am inregistrat cu cont de UK , avand adresa de e-mail de UK de peste 10 ani