Quote Originally Posted by Mayhem View Post
Daca e playable la E3, un 2019 - 2020 e plauzibil, in time pt lansarea unor noi console de la Sony/M$
Eu sper sa nu fie mai tarziu de Spring 2019. Personal nu cred ca l-ar lucra doar pentru o noua consola... ar pierde foarte multi bani daca ar face asta. Asa, as putea lansa o varianta care sa mearga ok-ish pe PS4 Pro si Xbox One X... si cand iese noua consola, voila: mai il vand odata, in varianta "Definitive Edition" or something. Nu cred ca vor ignora ei base-ul actual. Ba mai mult, cred ca vor merge pana acolo incat il vor face playable (barely) chiar si pe PS4 standard si pe Xbox One.
Quote Originally Posted by SYZYGY View Post
Adica asta ar insemna sa lucreze deja pe consola respectiva. Iar avand in vedere ca Microsoft tocmai ce au avut de lucru la Scorpio si a lansat consola acum 2 luni sau ceva de genu...yea....no. Plus ca proiectul in sine e deja de ceva timp pe "teava", nici nu era PRO/Scorpio out. Most likely un remake sau o varianta imbunatatita daca ei au lucrat pe gen4.
Cat despre development pentru next-gen, avand in vedere ca arhitectura viitoare va fi 99% tot x86, presupun ca esti constient ca nu e nevoie sa lucreze deja pe nici-o consola. Developmentul se face pe PC sau pe devkit-urile actuale, urmand sa optimizeze pt. consola next-gen cand va fi lansata.

Si stai linistit... au fost jocuri gandite pentru PlayStation 1, care nu au reusit sa ajunga nici pe PS2... si de-abia pe PS3 au putut rula decent. La Final Fantasy XV daca nu ma insel au inceput lucrul prin 2006 si l-au lansat pt. PS4 si Xbox One in 2017. Daca ar fi cum zici tu, ar insemna ca Square Enix deja lucra la joc pe PS4 in 2006

Oricum, eu am mari asteptari de la jocul asta... poate prea mari!

Pana la E3, va las in compania making-of-ului la trailerul care a frant cateva inimi: https://www.behance.net/gallery/6573211/Cyberpunk-2077.