Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
Da, are 23gb update-ul, nu prea mă pricep la review dar am să scriu câteva impresii.

Am doua zile in joc și am avansat foarte puțin sunt o groază de lucruri de făcut, sunt multe filmulețe și va recomand să le urmăriți, înveți și puțină istorie, nu recomand să dați skip la dialoguri pentru că, conțin indicii ce va ajută la quest, obiectivele nu sunt marcate pe hartă, practic ai o zone si trebuie să cauți singur locul exact unde trebuie să ajungi, aici te ajută dialogurile cu NPC, combatul nu prea l-am înțeles eu bine, dar am observat cel puțin la arc că pe măsură ce faci experiență ținta nu se mai mișcă că toți draci, la sabie ai mai multe puncte de direcție și nu trebuie să ți stickul pe direcția respectivă, îți face singur auto-lock pe enemy doar când vrei sa schimbi direcția trebuie să muți stickul, mă gândesc că și la sabie va fi la fel, pe măsură ce faci xp o să îți fie mai ușor, parry-ul l-au făcut interesant, poți bara dar îți scade stamina, poți face side step sau poți bara exact când te atacă npc și atunci poți da hit mai ușor, partea asta nu prea am prins-o pentru că se mișcă destul de repede și nu reacționez foarte bine, îți apare în centru un scut verde și dacă apeși in momentul ăla îți barează și poți da hit foarte ușor, altă metodă de atac ar fi să apăsat R2 că și cum ai ataca și să schimbi direcția de atac înainte să dai drumul la atac, dacă dai de inamici buni te cam bubuie, de vreo două ori m-am bătut cu doi deodată și m-au leșinat, îmi cade sabia din mână. Mâncarea se strică in timp, dacă mănânci ceva stricat te îmbolnăvești, dacă ți se face somn și nu te odihnești îți scad statusurile și ți se inchid ochii la fel ca și cu mâncarea daca nu mănânci, dacă nu te speli începi să puții și îți atrag atenția NPC că puții a hoit, plus că îți scade carisma, sunt foarte multe iteme, nu am observat dacă îți poți face propriile arme sau armuri, am văzut că au blacksmith dar nu poți interacționa cu el, cel puțin în stadiul meu. Lock-pickul și buzunaritul sunt bine făcute după opinia mea, este destul de greu la ambele. Noapte prin pădure este beznă nu vezi nimic, ești orb fără torță.

În rest sunt câteva buguri dar nu majore, călăritul că la orice joc cred, dacă intri într-un mic șanț constați că, calul nu poate urca sau sari deși tu cu omul poți, animalele sunt cam proaste la vânătoare, tragi cu arcul lângă picior și nu se sperie și ești la 2-3m de ele.

Mie îmi place cum au dezvoltat ideea jocului, dacă îți plac RPG-urile eu zic că nu trebuie să lipsească sunt mult mai multe lucruri în joc dar fie îmi scapă fie nu am dat de ele.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Mulțumim! Spor la joacă!