M-am jucat si eu vreo ora azi dimineata inainte de munca pe Xbox One X. Grafic, cel putin pana acum, nu m-a impresionat, ba chiar mi se pare hidos in anumite locuri. Texturlle pe cladiri sau pe jos sunt oribile iar pe ploaie, nu e cine stie ce.

Loading screen-urile sunt oribile si destul de dese, uneori chiar inutile (gen de cele mai multe ori inainte sau dupa un dialog intrii direct in joc, dar uneori iti baga un loading screen de 3-5 secunde complet inutil).

Pana acum n-am inteles prea bine partea de combat. Am avut o bataie cu pumnii pe care am castigat-o la mega noroc, dar din care am iesit foarte sifonat si un tutorial cu sabii de lemn care parca a fost ceva mai ok.

Vocile personajelor sunt foarte misto (cel putin asa se aud pe casti) in schimb expresiile faciale si lip sync-ul sunt la pamant. Doar personajul principal ce e mai rasarit.

Astept sa termin munca si sa ma intorc in el. Dar sper sincer sa mai scoata niste patch-uri, pentru ca am dat peste multe probleme, mai ales de camera in dialoguri, cu camera care se focusa pe un perete sau care se misca aiurea in timp ce vorbeam si vedeam peretii/incaperea.