Salut, a mai avut cineva probleme in a-si juca jocurile in ultimele 12 ore? ciudat este ca imi intra in jocuri, dar cand vine acel moment in care te pune "sa apesi orice buton pentru a consinua" iti arata ca si cum jocul s-ar incarca, doar ca asta pare a se intampla la infinit...

Au mai fost niste probleme asemanatoate in luna asta, dar atunci apareau pana si pe site-ul lor (cand scriam pe google xbox status", figurau ca ua probleme la cumpararea si rularea jocurilor, acuma nimic... Mentionez ca in datile trecute problema dura maxim cateva ore, acuma deja sunt vreo 12 ore pe putin.

E posibil sa fie ceva legatde salvarile jocurilor, mi-am dat seama in timp ce jucam witcher ca la un moment dat nu mai puteam salva progresul si nici auto-save nu isi mai facea, dupa care cand am vrut sa intru la "load game" sa vad unde a fost ultima data salvat jocul mi-a "inghetat" ecranul. Cand dau "manage game" (din interfata xbox-ului) imi dau seama ca la "save data" nu mai apare nimic". Problema o intalnesc (probabil) la toate jocurile, am mai verificat pe doua jocuri Forza si pe RL si rezultatul este acelasi.

---------- Post added 13-02-2018 at 22:28 ----------

S-a rezolvat intre timp, un operator de la MS mi-a recomandat sa resetez consola (dar sa pastrez jocurile si aplicatiile) si a functionat!