Omul incearca doar sa spuna ca fiind un joc de nisa (cum cam toata lumea sustine) cei care au vrut sa-l joace, l-au jucat. Exemplele cu jucatorii de COD si Fifa sunt doar niste exemple. La fel de posibil si cei care joaca Asassin's Creed (simtitor mai redus ca dificultate) sa nu guste neaparat Bloodborne, ca sa nu dam doar exemplul clasic cu jucatorii de COD. Tind sa fiu de aceeasi parere. Probabil nu va fi chiar ignorat, acel 99% fiind clar o licenta potetica, dar nu va avea nici reach ul pe masura "hype-ului". Daca mai iei si in calcul ca e versiunea fara DLC uri, treaba e cu atat mai discutabila.

Then again, discutia legata de numere in materie de achizitii, e inutila in general. Stiu ca ma uitam relativ recent la Witcher 3, un joc care a vandut nu stiu, multe milioane, mi-e lene sa caut, dar parca doar 50%-60% terminasera PRIMUL story quest. Asa ca sigur, o sa DETINA 31 de milioane de utilizatori Bloodborne. Cati din astia o sa-l joace ?

But then again, e greu sa oferi un "AAA" dupa care plange toata lumea si sa nu ajungi in situatii de genul, in care sa dai un "AAA" fara DLC uri ,un "AAA" cumparat de suficienta lume sau un "AAA" serios de nisa, unde am dubii ca cei chiar hype uiti de existenta lui nu l-au cumparat deja.