wd87: Nu sunt la zi cu gaming news, cum nu este nici IGN, Gamespot, Polygon, Kotaku si alte 2-3 site-uri d-astea "obscure" de unde am luat toate jocurile din articolele "The most expected games in 2018" si le-am pus intr-o lista.... lista din care le-am ales pe cele care au parut a fi cele mai importante titluri.

Stirea cu Battlefield 5 a aparut acum 4 zile. Eu la poll tot modificam de o saptamana. Sorry, n-a venit suficient de repede stirea. Iar restul enumerate de tine, n-au mai avut loc in top... Oricum, tu poti sa astepti linistit orice joc doresti, nu te opreste lista noastra cu nimic. Nu avem cum sa satisfacem pe toata lumea, mai ales cand din peste 50 de titluri trebuie sa selectam doar 20.

Cat despre Left Alive, eu am primit suficiente detalii la TGS, am avut 2 trailere/teasere, stim ca oameni care au lucrat la Amored Core, MGS, Ghost in the SHell, Xenoblade Chronicles, etc. sunt in echipa pentru acest titlu. E cu mechs, are super team in spate, are release date 2018... me awaits. Acum cand vine cu adevarat, daca va fi bun... habar n-am... Time will tell!