Quote Originally Posted by keanustar View Post
Pe mine unul ma incanta schimbarea de gameplay. Jucasem 1 si 2 pe PS2 si mi-au placut f mult la vremea respectiva. 3-ul l-am jucat abia pe PS4, deoarece am avut Xbox generatia trecuta. Pot sa spun ca mi s-a parut foarte ciudat sa ma intorc la controlul de altadata folosit in GoW. Nu mai eram obisnuit deloc cu acea camera fixa, tot dadeam de R stick sa misc camera etc.
Noua abordare a gameplay-ului mi se pare o aducere in 2018 a lui GoW. Vrem, nu vrem, lucrurile evolueaza. Din punctul meu de vedere, ce se intampla cu GoW 4 este o evolutie normala si una in bine.
Complet de acord
Fix asa am patit si eu cu GoW3 remastered. L-am luat pe PS4 tinand minte ca am jucat seria pe PS2 si mi-a placut f mult. Cand am intrat efectiv in joc si am vazut camera fix, am fost complet dezamagit si l-am abandonat rapid. Nu pot sa cred ce mecanici stangace erau pe vremea PS2
Trecerea la universul open-world este o miscare excelenta din partea lor, si garantat or sa vanda mai multe exemplare asa decat daca ramaneau la formatul GoW3.