PSA

Daca vreti cea mai buna expierenta coop, fie couch, fie online (nu shootere sau mmorpguri) fugiti si cumparati A way out, daca iese fizic, ca eu doar digital l-am gasit...

L-am luat, dat jos, intrat intr-o comunitate a jocului, gasit un id si am inceput sa jucam. Pe urma am aflat ca el e din new york, ca astepta de mult jocul, hype, alea alea si ca nu gasea pe nimeni cu cine sa joace, la el era super dimineta oricum.

Am jucat vreo 4 ore bune, cu momente memorabile, coop seamless si intuitiv, o poveste care te prinde, te face sa iti pasa de personaje si fara sa vrei si de partenerul coop, ca va salvati fundurile unuia altuia de multe ori!

Jocul face exact ce a promis in trailere. Creatorul lui era entuziasmat cu un motiv, chiar le-a iesit super bine!

Un minus ar fi ca trebuie sa ai neaparat pe cineva cu jocul, altfel te uiti la meniu.

Bonus e un full game trial, unde cineva care are jocul te invita si puteti juca impreuna fara sa il cumperi!

Awesome game is awesome!

PS: un gameplay de la mine, inceput dupa cateva minute de la startul jocului, spoilers ahead!