Toti bossii vor fi dupa un perete de ceata dupa ce ii gasesti prima oara. Banuiesc ca te referi la Cleric Beast. In afara de recomandarile de mai sus, cateva chestii care mi-au scapat si mie si altora cand am jucat prima data fara sa fi stiut ce inseamna seria Souls: poti da lock on pe inamici pentru a controla mai bine loviturile si ptr a evita damage ul. Apoi poti folosi cercul ca sa fugi. Eu am realizat tarziu. Erau niste mesaje tutoriale pe jod atat in clinica unde te-ai trezit cat si in Hunter's dream. Iar Cleric Beast are o oarecare slabiciune la foc asa ca vezi ca poti folosi oil urns si molotov cocktails pentru damage suplimentar. Asta daca le gasesti sau reusesti sa le cumperi cu blood echoes. Iti recomand ceva farming ptr blood si items inainte sa mergi iar la boss.

Daca faci farming poti si sa cumperi ceva items dar si sa mai cresti in nivel. Totodata cred ca ai obtinut sau poti obtine deja clopotelul pentru a chema alti jucatori sau un npc in ajutor.

PS: nu te simti aiurea ca nu ai realizat chestii. Eu pe langa faza cu alergatul, la primii enemies chiar dupa ce luasem armele din hunter's dream, nu mi-am data seama ca trebuie echipate si nu intelegeam de ce dau cu palma.