Quote Originally Posted by 495 View Post
Nu ai cum sa il joci singur.
Ce probleme ai cu casca si mic? Is curios. .
Aveam cum sa il joc daca decideau sa nu imi taie ecranul in 2 pentru ca asa considera ei ca este mai fun pentru mine.
Vrei online co-op super ai optiunea, vrei split-screen super ai optiunea, esti un antisocial depresiv si homofob sau pur si simplu muncesti ca un caine pana seara si ai timp sa te joci noaptea inainte sa lesini dupa o zi grea go for it da-ne banii.

Multumesc pt invitatie dar nu se poate cu casca momentan, nu avem casa mare si la ora la care am eu timp sa joc in jurul meu dorm oameni si nu pot vorbi, dar banuiesc ca astia care nu avem camera dedicata pt gaming nu avem voie sa jucam A Way Out asa ca le urez success.

Asta nu inseamna ca nu-mi place jocul, m-am uitat la filmuletul tau si mi-as fi dorit sa ma pot bucura si eu de aceeasi experienta dar din pacate nu ma calific cerintelor lor ca nu am bani de 3 camere.


LE: Scuze ca o dau putin in off topic dar se potriveste situatiei cu way out. Asta ma ingrijoreaza cel mai tare ca vad tendinta asta infioratoare de a limita spre a marginaliza total oamenii care, dintr-un motiv sau altul, prefera sau pot sa joace doar Single Player sau matchmaking cu randoms.
Vad ca trendul asta de always online o ia putin razna.
Deja A way out m-a scos pe bara, Sea of Thieves imi este interzis si ala ca am inteles ca daca nu ai echipa te scufunda aia si te troleaza, ca sa ma bucur de tot ce a fost minunat in Destiny 2 a trebuit sa fentez de multe ori o paralizie cerebrala cu mizeria aia de LFG si tot asa.
Nu e ok, ar trebui ca toate aceste features de always online sa fie acolo bineinteles, dar sa dea ocazia si jucatorului ocazional, care nu are timp sa fie always in sync cu altii sa se bucure de contentul lor, cumva. Am fost o gasca misto, dar unii care suntem trecuti de 30-35 de ani nu mai putem ca in facultate sau in early 20s sa facem sesiuni de gaming programate, mai au oamenii copii, job-uri solicitante responsabilitati... lasa-ne frate si pe noi sa ne bucuram macar de firimituri.
Fie si cu un matchmaking mizerabil, aia e, imi asum o experienta mai nasoala, dar lasa-ma frate sa iti dau banii. Asa cum a fost nenorocirea aia de System Link sau Local Play pe care nu o mai folosea nimeni de 15 ani, dar era acolo. Lua omul consolele la tara si tragea un cablu intre ele aia e se adapta conditiilor.
Tare mi-e ca ma vor scoate pe bara si cu Anthem...