Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Nu e chiar asa. E aiurea sa scoata din start una light si una pro. Vom avea, ca si pana acum, paritate, iar jocurile vor arata 90% (sa zicem) identic pentru ca vor fi trase in jos de cea light (oameni pe care nu-i poti marginaliza doar pentru ca nu-si permit pro-ul) asa ca nu prea se va justifica pro-ul doar pentru o rezolutie mai mare, cand el arata identic.
Nici acuma nu arata jocurile 90% la fel, comparand ps4 cu ps4 pro sau one cu one x.
Ceea ce spui tu se intampla pe PC de cand ma stiu eu iar mai nou se intampla si la telefoane, de aia avem 2-3 modele lansate odata, in functie de nevoile/posibilitatile fiecaruia. Dar nu cred ca vor scoate vreodata o noua consola mai ieftina decat modelul anterior, ps4 in cazul de fata, cred mai degraba ca pretul ar fi 450$ la varianta normala si 650$-700$ la pro.
Insa, nu cred ca vor lansa doua console de-o data, cred mai degraba ca vom vedea iar console mai bune la jumatatea generatiei, tehnologia evolueaza prea repede.


Quote Originally Posted by 495 View Post
Thats what i said, lansate odata. La idea cu cea lite mai trebuie bibilit putin.

Daca vi se pare mult 600$, one x inca e ~650$ in uk.

Nu asa functioneaza, sunt diferite preturi pentru diferite zone, influentate de foarte multe, cum ar fi tva.
Si oricum e exagerata conversia, xbox one x ar fi 600$ iar ps4 pro e 500$ la preturile de pe amazon uk, aplicand 1 lira=1,43$.

Later edit: https://www.amazon.co.uk/Xbox-One-X-...rds=Xbox+one+x