Da, forumul este acum activ: Computer Games Forum.

Referitor la felicitari, nu cred ca e cazul. Nu am fost niciodata "concurenti", ba din contra... nu trebuie sa uitam ca de acolo am plecat.
Aria de gaming oricum este prea mica si prea prost vazuta in Romania, in timp ce pe afara e o adevarata industrie. Daca mai dispar 2-3 de pe la noi, se vor muta oamenii pe forumuri de afara, si asta este.

Pe de alta parte, la modul in care suntem tratati, mi se pare si normal sa inchidem si sa plecam acasa. Sa vezi tu, ca site de specialitate, cum Sony & Co. arunca cu console, jocuri, accesorii catre tot felul de blog-uri (mai mult sau mai putin vizitate, dar care 100% nu au legatura cu domeniul, si care mai scriu si chestii negative gen "nu ma joc eu pe prostia asta")... iti scade al dracu' de mult moralul. Pe-afara se roaga publisherii de site-uri sa li se faca reviews, si pe-aici bate vantul.

Si cel mai recent exemplu imi lasa un gust amar. Da, trebuie sa va spun ca desi God of War press kit a ajuns pe la tot felul de blogarasi, noi nu am primit asa ceva. Si sincer, nici nu ma mai rog de ei... am obosit si am inceput sa realizez ca am stat suficient in genunchi. S-ar putea ca data viitoare cand or sa mai vrea review, chiar sa le cer bani pentru asta - n-am facut-o niciodata, dar ar merita un tratament identic.

Scuze, am divagat... back to ComputerGames. Din cate stiam Silviu era PGL-ul... prin urmare nu cred ca "au vandut", ci doar au transferat in aria care probabil merita efortul si banii.