Clau23: Ti-as putea recomanda ce folosim noi (trebuie sa o caut, nu am mai folosit-o de ceva vreme), dar daca tot suntem pe aria de "Sa mancam sanatos", mai repede ti-as recomanda sa salvezi banii, si sa incerci sa mananci cat mai putina paine (si daca poti, sa renunti de tot la ea).

VictusG: Nu cunosc daca stii prin ce am trecut... am tras un regim serios, am slabit 30Kg (de la 120 la 90)... dar nu ma simteam bine deloc, imi era rau mai tot timpul. M-am "intors" pe la 110 si ma simt foarte bine. Ma gandesc ca poate 100-105Kg ar fi "optim" pentru mine (1.83 inaltime), dar intrucat mananc "cand apuc" si lucrez prea mult la birou, e destul de greu.

Sincer, in cazul meu, cel mai mare efect asupra sanatatii, l-a avut "mutarea la tara". Am luat decizia de a pleca din Bucuresti, si se vede/simte. De exp. eu la oras, anual trebuia sa ma internez pt. probleme cu sinusurile. Aici avem deja 2 ani si jumatate, si nu am mai avut problema respectiva. Sper sa nici nu mai revina, ever!

Avantaj "la tara" (la vre-o 15Km de Bucuresti) este ca mananci oua cu adevarat bio (de la vecini), gasesti legume adevarate (care chiar au gust si proprietati de legume), mananci cireasa din pom, nu stropita cu chestii toxice, ai mai tot timpul anului acces la verdeata ta... E mult mai mult de munca (cine spune ca e mai usor decat la bloc, minte), dar per total merita.