Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Asta cu al doilea copil e buna, dar e cale lunga pana acolo

Faza cu joaca dupa ora 23:00-00:00 e ceva cam complicat, dat fiind faptul ca la 8 trebuie sa fiu la birou si ar fi indicat sa nu fiu chiar leguma acolo. Eu de regula ma joc zilnic sau odata la 2 zile, cam intre 19-21 + in weekend undeva la 2-3-5h per weekend (desi sunt weekenduri cand nu ma ating de consola, cum a fost asta de acum, sau weekenduri in care bag si 20h, cum a fost dupa lansarea God of War cand am renuntat la toate planurile ).

Sper sincer sa reusesc sa am timp si de asta, pentru ca am destui prieteni gameri cu copii care se joaca cu ei in brate sau pe jos pe langa ei (ii aud prin party) si totul este relativ ok.
Lumea ta se va schimba total, viata ta se va schimba total, cu tot ce include ea, odata cu aparitia unui copil. Usor nu e, dar se va schimba in bine, pt ca o sa iubesti ghemotocul mai mult decat orice in lume ( chiar si decat gamingul) . Dar timpul tau pt tine va scadea extrem de mult, asa ca nu te astepta sa mai joci legat ore intreg, te vei adapta situatiei care e diferita de la copil la copil. Eu zic ca primele luni iti va fi cel mai greu pana te vei obisnui cu noua ta viata. Apoi, incet incet, functie de programul copilului, o sa ai timp si de gaming. Dar nu ca inainte... pana nu merge copilul la facultate .